// czytasz...

Ciekawostki i anegdoty

Polski gol

Pamiętacie mecz ze Słowacją? Nie, nie ten sprzed kilku dni, poprzedni. Pamiętacie eliminacje do Mistrzostw Świata w RPA w 2010 roku? No właśnie… a Słowacy pamiętają! Dlaczego to takie ważne? Na kompletnie białym boisku wygrali wtedy 1:0 po samobójczym golu Gancarczyka. To jest właśnie polski gol. Dodam tylko, że o naszym ostatnim meczu nie wiedzą…

Oto polski gol:

 

Dobrze, tyle o zamierzchłej historii czas na kilka słów o tworzeniu historii. Wczoraj był mecz otwarcia – wszyscy oglądali, wszyscy wiemy jak się skończył. W Bratysławie też była strefa kibica, taka mała polonijna w piwnicy jednego z barów.

 

Mecz Polska - Grecja

 

Emocje jak przed Mundialem w Korei w 2002 roku. Zainteresowanie piłką, jak w czasie Mundialu we Francji w 1998 roku. Ogromna radość na początku, później więcej radości, później rozpacz, i jeszcze więcej rozpaczy, znów radość, nadzieja, koniec i mieszane uczucia. Niestety, zamiast ogromnej radości po meczu zostały ból, smutek i zawiedzione nadzieje. Fajne jest jednak to, że w Polsce tak biało i czerwono i nie przez pogrzeby ważnych ludzi, ale wreszcie przez coś o radosnym zabarwieniu.

 

A to „lewandowski” gol:

 

Tu relacja mistrza komentarzu Tomasza Zimocha:

 

A to nasza polska radość:

 

Mam nadzieję, że we wtorek będzie niespodzianka i pokażemy, że marzenia się spełniają.

Be Sociable, Share!

Discussion

No comments yet.

Post a comment