// czytasz...

Dokumentacje filmowe

Euroniepewność

Budzisz się. Towarzyszy ci niepewność. Idziesz do pracy. Towarzyszy ci niepewność. Jesz obiad. Towarzyszy ci niepewność. Wsiadasz do autobusu. Towarzyszy ci niepewność. Do hymnu. Towarzyszy ci niepewność. Pierwszy gwizdek. Czas zapomnieć o niepewności.

Polska gości Euro i walczy w Euro. Dwa razy niepewność.

Pytania. Dlaczego krzyż paradował? Dlaczego ten pan wypluwa słowa nienawiści? Dlaczego krótko przystrzyżeni kibice znów wspominali swoje egzotyczne wycieczki? Dlaczego państwo z szaleństwem w oczach znów naszych świętej pamięci Żydów wplątują w swoją głupotę? Dlaczego wódka i narzekania? Niepewność. Oby tylko wszyscy Cejrowscy, Dudowie, Macierewiczowie, Pospieszalscy i Tomaszewscy w domach zostali. Swoją telewizję włączyli póki jeszcze trwa i darowali sobie nachalną propagandę swoich paranoi. Niepewność.

 

Warszawa. Euro. Niepewność.

 

I taka jeszcze niepewność, czy wszystko wypali? Czy w Süddeutsche Zeitung nas pochwalą? Czy Portugalczy polubią naszą pogodę? Czy Francuzi pokochają pierogi? Czy Holendrzy darują sobie donoszenie o środkowoeuropejskich wybrykach? Niepewność.

Najważniejsze. Czy w piątek pokonamy kryzys? Pokonajmy, będzie super! Mieliśmy długi piłkarski adwent. Mam nadzieję, że teraz będziemy mieć czas pięknych piłkarskich świąt. Polska Mistrzem Europy 2012.

 

PS.

Słowacy też potrafią strzelać gole. Miroslav Stoch, słowacki piłkarz grający w Fenerbahce Istanbul, wygrał ankietę brytyjskiego dziennika The Guardian na najpiękniejszy gol strzelony w Europie z tą oto perełką:

 

Miejmy nadzieję, że Polacy strzelą ich co najmniej 10 i to dwa razy piękniejszych.

Be Sociable, Share!

Discussion

2 Responses to “Euroniepewność”

  1. Mam takie nieodparte wrażenie, że do niektórych wymienionych wyżej osobistości nie przemówi nawet zdobycie mistrzostwa, bo chwilę po końcowym gwizdu zauważą, że Mucha, Tusk, czy inny członek rządowej mafii zrobi sobie wspólne zdjęcie z Putinem lub nie daj Boże przyjmie mistrzów Europy na uroczystej kolacji (tania propaganda, a miało być tanie państwo). Ale olać Euro, ważniejszy jest krzyż w PE i manifestacja w obronie RM, więc cała wesoła i patriotyczna ekipa i tak będzie na czas mistrzostw zajęta. Swoją drogą taki Kaczyński nie wymieni pewnie poprawnie 3 nazwisk naszych graczy, ale nie przeszkadza mu to pitolić godzinami na temat fiaska i bojkotu imprezy, który już ponoć zdążył zostac w międzyczasie odwołany. No ale jak tu gadać o nieprzejezdności, korupcji i niereprezentatywnosci kraju jak nas ewidentnie wszyscy chwalą i to jeszcze gdzie! W ostatnich dniach, publicznie grana była opcja niemiecka (Spiegiel), brytyjska (Economist) i nawet Hiszpanie uskuteczniali masową wazelinę na łamach El Pais. Wniosek z tego jeden, albo rozpoczęła się oficjalnie kampania Tuska na stanowisko szefa KE i rząd poprzez swój PR skutecznie wpływa na treść europejskich mediów, albo nastały ciężkie czasy dla frontu obrony polskości i patriotyzmu przed neoliberalną i antyklerykalną zarazą z EU:)

    Posted by Kuba | June 7, 2012, 19:47
  2. Tusk na szefa KE??? chyba se zarty robisz.

    Posted by marek | June 9, 2012, 12:44

Post a comment