// czytasz...

Ciekawostki i anegdoty

Hokejowa pogoda

Gdyby Izce Trojanowskiej przyszło śpiewać o słowackiej pogodzie musiałaby popracować trochę nad liryką. Ostatni weekend upłynął na Słowacji pod znakiem hokeja. Tutejszy zespół sprawił sporą niespodziankę przechodząc kolejne etapy Mistrzostw Świata w Helsinkach, a wraz z kolejnymi zwycięstwami rosło podniecenie graniczące wręcz z euforią.

 

Mecz Rosja-Słowacja

Wspólne oglądanie meczu Rosja-Słowacja (6:2)

 

W piątek Słowacy pokonali Kanadę przechodząc do serii finałowej. Ku ogromnemu zaskoczeniu w walce o finał pokonali Czechów, którzy ponoć do tej pory przyprawiali słowacką drużynę o kompleksy, które paraliżowały zawodników. W finale Słowacy zmierzyli się z Rosjanami, ale ci już nie dali im szans.

Fenomenem natomiast jest Słowacka miłość do hokeja i emocje towarzyszące oglądaniu tych zawodów. Na ulicach niemal kompletna cisza – z okien barów, restauracji, mieszkań i samochodów dobiegają transmisje tylko od czasu przerywane dramatycznymi okrzykami lub serią braw. Słowacy pochowani w barach wychodzą tuż po zakończeniu trzeciej tercji by wykrzyczeć sukces.

Dzisiaj słowaccy hokeiści wrócili z Finlandii, a na Rynku Starego miasta witał ich tłum ponad 10 tys. ludzi. To ponoć największe publiczne zgromadzenie od 1989 roku…

Be Sociable, Share!

Discussion

No comments yet.

Post a comment