// czytasz...

Prywata

Bratysława, Słowacja

Już we wtorek po raz kolejny wyjeżdżam za granicę – na Słowację, do Bratysławy. Tym razem trochę inaczej niż wcześniej, bo już studentem nie jestem. Nie czeka na mnie miejsce w akdemiku, a zamiast kolegów-studentów będę koledzy-pracownicy. Zapewne kilka dni będę szukał mieszkania, a kilka tygodni nowych znajomych. Słowem, muszę sobie życie skonstruować od nowa.

Na Słowacji spędziłem do tej pory 2 czy 3 dni – na początku 2009 roku w czasie włóczęgi po Czechach, Słowacji i Austrii odwiedziłem Bratysławę. W czasie ostatnich wakacji przejeżdżałem tędy jadąc do Budapesztu. Teraz zamieszkam tutaj na co najmniej rok. To dużo czasu. Pod wieloma względami to rekordowo dużo czasu. Nigdy nie spędziłem w jednej firmie więcej niż 7 miesięcy i 1 tydzień. Nigdy nie mieszkałem za granicą całego roku – nawet kiedy byłem na Erasmusie w Estonii między kilkumiesięcznymi semestrami miałem prawie 2 miesięce przerwy.

Całe swoje słowackie życie i przygody postaram się udokumentować na różne sposoby. Będzie troche moich rozważań i ciekawostek, będą zdjęcia i filmy, będą nagrania i muzyka. Mam nadzieję, że powstanie coś w rodzaju subiektywnego przewodnika po Słowacji.

Be Sociable, Share!

Discussion

2 Responses to “Bratysława, Słowacja”

  1. Powodzenia, pisz często i dużo:)
    m.

    Posted by Marta | January 22, 2012, 20:09

Post a comment